GenelFırsatlar

Temizleme Jeli İçin En İyi 5 Tavsiye

Temizleme Jeli gün içinde makyaj, hava kirliliği gibi çeşitli nedenlerle kirlenen yüzün günlük rutin olarak sabah ve akşam temizlenmesi çok önemlidir. Sağlıklı bir cilde sahip olmanın ön koşullarından biri de temiz bir cilde sahip olmaktır. Cildin günlük temizliği için üretilen cilt temizleme ürünleri farklı form ve içeriklerde piyasada bulunmaktadır. Temel olarak üç farklı cilt veya yüz temizleme ürünü vardır.

Eczanelerde ve piyasada temizleme köpüğü, temizleme jeli veya temizleme sütü gibi temizlik ürünleri bulabilirsiniz. Sağlıklı, genç, sorunsuz bir cilt elde etmek için cilt bakımı doğru ve düzenli yapılmalıdır. Cildi derinlemesine temizleme konusunda en önemli şey doğru temizleme jeli kullanmaktır.

Cilt tipiniz için yanlış temizleme jeli seçmek cildinize yarardan çok zarar verebilir. Bu nedenle temizleme jeli satın almadan önce cilt tipinizi doğru değerlendirmeli ve doğru ürünü seçmelisiniz. Hangi ürünü seçeceğinize karar veremiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Temizleme Jeli Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Temizleme jeli seçerken ilk kontrol edilmesi gereken şey cilt yapımıza uygun olup olmadığıdır. İçeriğinde doğaldır ve tercih sebebi olması gereken parabenler veya kokular içermez. Alerjik bir cildiniz varsa, alerjik cilt reaksiyonlarına neden olabilecek temizleme jeli ürünlerinden uzak durmalısınız.

1- Karma Cilt Temizleme Jeli

Karma ciltler için cildin su-yağ dengesini ayarlamak çok önemlidir. Yanlış ürün seçimi cildin kurumasına, aşırı yağlılık ve akne sorunlarına yol açabilir. Bu nedenle karma ciltler için temizleme jeli seçerken bu cilt tipine uygun ürünlere öncelik vermelisiniz. Avene Cleanance Cleansing Gel, karma ciltler için harika bir üründür. Bu ürün cildin sebum dengesini sağlar, sivilcelenme eğilimini azaltır ve ciltteki yağ oranını dengeler. Ürün cildin pH’ını korurken cildi kiri derinlemesine temizler. Karma ciltlerin tercih ettiği bir diğer ürün ise Bioderma Sebium Foaming Cleansing Gel. Bu jel gözenekleri tıkamaz ve ciltteki yağı derinlemesine temizlerken aynı zamanda aşırı yağlamayı önlemek için sebum üretimini kontrol eder.

Bioderma Sebium Foaming Cleansing Gel
Bioderma Sebium Foaming Cleansing Gel

2- Kuru Cilt Temizleme Jeli

Kuru cildiniz varsa, cildinizi artık kurutmayan, rahatlatacak ve cildinizi doğru oranlarda nemlendirecek bir temizleme jeline ihtiyacınız vardır. Cildinizi nemlendirirken nazikçe ve derinlemesine temizleyen CeraVe Nemlendirici Temizleme Jeli bulacaksınız. Bu temizleme jeli ciltte yağlı bir his bırakmaz, cildi fazla yağdan arındırır ve ilk uygulamadan itibaren cildin nem seviyesini artırır. Bioderma Atoderm Temizleme Jeli ayrıca kuru cilt hastalarının cildini temizler, rahatsızlığı giderir, rahatlatır, rahatlatır ve güçlendirirken cildi derinlemesine nemlendirir.

Kuru Cilt Temizleme Jeli
Kuru Cilt Temizleme Jeli

3- Yağlı Cilt Temizleme Jeli

Yağlı Cilt ve akneye meyilli ciltler için doğru temizleme jeli bulmak çok önemlidir, çünkü yanlış ürün seçimi bu cilt sahipleri için daha yağlı cilde ve artan akne problemlerine yol açabilir. CeraVe Köpüren Temizleyici ciltteki fazla yağı ve kiri gidererek derinlemesine bir temizlik sağlar. Akneye meyilli ve yağlı ciltler için dermatologlar tarafından geliştirilen bu ürün, cildi kurutmadan nem ve yağ dengesini korumak için tasarlanmıştır. La Roche-Posay Effaclar Jel, akneye meyilli ve yağlı ciltlerin tereddüt etmeden tercih edebileceği ürünlerden biridir. Bu ürün ciltteki fazla yağı nazikçe temizler, kiri ve sebumu temizler, cildinizin temiz, tazelenmiş, sağlıklı ve güzel görünmesini sağlar.

Yağlı Cilt Temizleme Jeli
Yağlı Cilt Temizleme Jeli

4- Normal Cilt Temizleme Jeli

Normal cildin tüm cilt tiplerinin en şanslısı olduğunu düşünüyoruz. Ancak bu, normal cildin cilt bakımına ihtiyacı olmadığı anlamına gelmez. Bunun yerine diğer tüm cilt tipleri gibi normal cilde sahip kişiler de düzenli cilt bakımı yaptırmalıdır. Normal cilde sahip kişiler de cilt tipine uygun temizleme jellerini tercih etmelidir. Normal ve karma ciltler tercih eder. Uriage Water Cleansing Gel, hem normal hem de karma cilt sahipleri tarafından kullanılabilen bir yüz temizleme jelidir. Gün boyu ciltte biriken kiri derinlemesine temizler, cildi rahatlatır ve sağlıklı bir görünüm kazandırır.

Uriage Water Cleansing Gel
Uriage Water Cleansing Gel

5- Hassas Cilt Temizleme Jeli

Hassas cilde sahip olmak çok zor olabilir. Özellikle birçok cilt bakım ürünü hassas ciltlerde alerjik reaksiyonlara neden olabileceğinden doğru temizleme jeli seçimi çok önemlidir. La Roche Posay Toleriane Caring Wash Cleansing Gel, cilde ihtiyaç duyduğu nemi sağlamak için hassas ciltlerde ortaya çıkan kuruma önleyici ve rahatsızlık verici bir jeldir. Bu ürün cildinizi nazikçe ve derinlemesine temizlerken cildinizin rahat etmesini sağlar. Bioderma Sensibio Foaming Skin Cleansing Gel, hassas ciltler için tercih edilen bir temizleme jelidir. Bu ürün cildi yorgun hissetmeden nazikçe temizler, gerginliği ve yorgunluğu giderir ve cildi rahatlatır.

laroche
Hassas Cilt Temizleme Jeli

 

Not: Bu makele bir tavsiye üzerine yazılmıştır. Lütfen en doğru ürünü sizler için dermotolok hekimlerimize başvurarak tercih edebilirsiniz.

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir