FırsatlarGenel

Termal İç Çamaşırı Nedir?

Termal İç Çamaşırı, vücudun ısı dengesini korumaya yardımcı olmak için kapsamlı araştırma ve geliştirmelerden sonra üretilen bir giysidir.

Termal İç Çamaşırı Ne İşe Yarar?

Temel olarak vücudunuzu kuru ve sıcak tutar.

Termal Giysilerin İçeriği Nedir?

Termal giysiler; genellikle poliamid, polyester, polipropilen ve elastan karışımından belirli oranlarda oluşur. Bazı iç çamaşırlarında da belli bir oranda merinos yünü kullanılmaktadır. Üretici tarafından geliştirilen tek iplik, çift iplik veya çift kat gibi çeşitli dokuma tekniklerini benimser. Ayrıca üreticiler, ürünlerinin antimikrobiyal veya yüksek düzeyde yalıtkan olduğundan emin olmak için Lifa®, Polygiene® gibi patentli teknolojiler kullanır.

41cxgtyaqL. AC SY780

Termal Giysiler Nerelerde Kullanılır?

Sıcak tutan giysiler; kayak, snowboard, yelken, kürek, bisiklet, motosiklet, dağcılık, yürüyüş gibi doğal sporlar ile fitness, pilates, basketbol, ​​voleybol gibi ev içi sporlarda veya her gün rahatlayabilir, soğuk havalarda şehirde veya seyahat sırasında.

Avcılık ve balıkçılık gibi faaliyetlerle uğraşan kişiler, soğuk hava depolarında çalışanlar ve askeri personel genellikle termal iç çamaşırı giymeyi tercih etmektedir.

Termal Tayt mi Yoksa Termal Ic Camasiri mi

Neden Termal İç Çamaşırı Kullanıyorsunuz?

Soğuk kış koşullarında vücudun ürettiği ısıyı muhafaza eder. Pamuklu ürünler vücut ısısının neredeyse %100’ünü dışarıya yayar, termal giysiler ise özel teknolojisi sayesinde ısının %80’ini vücutta tutar. Bu soğuk havalarda vücudumuzun üşümemesini sağlar. Bunu yaparken termal giysiler de teri vücudunuzdan uzak tutma işlevini yerine getirir. Bu nedenle aktif egzersiz sırasında üretilen ter vücutta kalmaz, üst katmanlara aktarılır. Pamuklu giysiler kadar nemli hissedersiniz. Pamuklu ürünler ıslak vücudunuza yapışır ve çabuk kurumadığı için hastalığa neden olur. Termal ürünler ise teri dışarı atar, çabuk kurur ve sağlıklı kalmanıza yardımcı olur.

Termal iç çamaşırların diğer pamuklu veya yünlü iç çamaşırlardan farkı nedir?
Pamuklu iç çamaşırı terlemeden nemi tutabilir. Termal iç çamaşırı suyu tamamen tahliye ederek kuru kalmanızı sağlar. Cildi tahriş etmezler ve yünlü iç çamaşırı gibi terlemezler. Daha hafif. Esnektirler ve kolayca deforme olmazlar. İç çamaşırı kullanım sırasında vücut şeklinize göre esner ve yıkandıktan sonra eski şekline döner.

kadin ribana biyeli kisa kollu yun termal ic camasiri 10166

Termal İç Çamaşırı Hastalıkları Önleyebilir mi?

Termal ürünlerin en önemli özelliği teri vücutta hapsetmemeleridir. Pamuklu ürünler gibi teri emmezler, bu nedenle ıslak terin neden olduğu birçok hastalığı önleyebilirler. Özellikle çok terleyen çocuklar ve yetişkinler için uygun bir sağlık ürünüdür.

Aşağıdakileri deneyin: Termal ve pamuklu ürünleri suya batırın ve sıkın. Isıya duyarlı ürünlerin çabuk kuruduğunu, pamuklu ürünlerin ise uzun süre ıslak kaldığını gözlemleyebilirsiniz.

Termal Giysi Çeşitleri Nelerdir?

Termal giysiler; termal yelekler, boxerlar, çoraplar, yarım ve uzun kollu tişörtler, termal şortlar ve pantolonlardan oluşmaktadır. Termal iç giyim, üst ve alt olarak veya ayrı ayrı satılabilir.

Termal ic camasir kis dikissiz kadin termal 1 share

Termal iç çamaşırları nasıl yıkanmalıdır?

Öncelikle kullandığınız marka ve modelin yıkama talimatlarını kontrol etmelisiniz. Genellikle elde veya çamaşır makinesinde 40 derecede yıkanabilirler. Ağartma, ütüleme ve kuru temizleme yapılmamalıdır. Kurutma makinesinde kurutulmamalıdırlar.

Thermolite® nedir?

Termal özelliklere sahip polyester elyaftır.

Lifa® nedir?

Helly Hansen tarafından geliştirilen bir teknolojidir. Nemin kumaşta çok hızlı hareket etmesini sağlar ve alt tabakayı sürekli kuru tutar.

Polygiene® nedir?

Polygiene, uzun süre kalıcı doğal antibakteriyel özelliklere sahip gümüş iyonlarının kumaşlara uygulanmasıdır.

images 7

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir