FırsatlarGenel

Tshirt Kumaşlarının Kalitesi Nasıl Olmalı?

Tshirt Kumaşlarının bir kısmını avucunuza koyun, yumruk yapın ve iyice sıkın. 3-4 saniye sonra bırakın. Kumaşın yüzeyinde kırışık bir görünüm kalıyorsa, kumaşın makinede işlendiği ve ilk yıkamadan sonra deforme olacağı bilinmelidir.
Kumaşı iki elinizle tutun ve hafifçe çekin. Bu sayede özellikle dikişlerin kalitesini öğrenebilirsiniz. Kumaş seyrek ise, kaliteli bir kumaş değildir. T-shirt kumaşının dikiş kalitesi de önemlidir. Kumaşlar ne kadar kaliteli olursa olsun, düz iplerle dikilmezlerse hiçbir anlam ifade etmezler. Bu nedenle tişörtün kenar dikişinde en az 3 cm boşluk bırakılması çok önemlidir. Kenar boşluğu bırakmadan dikerseniz, birkaç yıkamadan hemen sonra deforme olacağı anlamına gelir.
Hem sağlıklı hem de dayanıklı kaliteli bir tişört seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da etiket detaylarına dikkat etmektir. Pamuklu ve yünlü gibi kumaş türlerinin karışımı ile viskon veya polyester kumaş çeşitlerinin eklenmesi tavsiye edilir.

6a6bce05 5ada 4bf6 8f74 5f95280f357f size520x693 cropCenter
Kol ve yaka gibi bölgelerde renk solması meydana gelirse, aldığınız ürün kalitesiz olabilir. Birkaç yıkama ve pansumandan sonra renk değişikliği ve farklılaşmanın artacağını belirtmek önemlidir.
Atölyemizde tişört baskısı için çok çeşitli kumaşlar kullanıyoruz.

Müşteri ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli beklentileri karşılayacak çok çeşitli kumaşlara sahibiz.
Tişört baskı hizmetlerinde sunduğumuz ilk kumaş çeşidi transparan kumaş türüdür. Bu kumaş, pamuk ve polyester karışımından oluşur. Genelde büyük firmaların promosyon yaptığı tişörtlerin kumaş yapısı şeffaf kumaşlardır.

Tişört baskı hizmetlerinde tercih edilen bir diğer kumaş çeşidi ise kadro kumaşıdır. Bu kumaş, tarakla uygulanmayan pamuk ve elyaf karışımından oluşur. Bu kumaş ekonomi ve kumaş kalitesi açısından çok düşük maliyetlidir ve müşteri özellikle beğenmedikçe kullandığımız kumaş türü değildir.

tisort baski ucreti nedir

Tişört baskı uygulamalarında en çok tercih edilen kumaş türü kumaş ve gövde kumaş cinsine göre değişmekle birlikte penyedir. %100 pamuklu yapısı sayesinde nefes alan ve terletmeyen bir kumaştır. Dayanıklı ve sağlıklı penye kumaşlara basılan tişörtler de diğer kumaş türlerine göre farklı bir kullanım ömrüne sahiptir.

T-shirt baskı uygulamalarında sıklıkla tercih edilen bir diğer kumaş türü ise Lycra penye pamuktur. Penye pamuklu kumaşlardan daha ağır ve yoğundur. Bu eşsiz penye kumaş, işçiliğin titiz dikimi altında da çok moda.

Bir diğer baskılı tişört kumaşı lacost kumaştır. Genellikle pike kumaş olarak adlandırılır. Lacost kumaşlar, şirket ve fabrika çalışanları tarafından özellikle T-shirt baskı uygulamaları için talep edilen kumaş türlerinden biridir.

Ayrıca istenirse daha soğuk mevsim koşullarına daha uygun, çeşitli polar kumaşlardan yapılan giysilere polar baskılar uygulanabilir.

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir