Fırsatlar

Türkiyede En Ucuz Tatil Nerde Yapılır?

Türkiyede en ucuz tatil nerde yapılır? Bütün bir yıl boyunca uzun sürelerle çalışıp yorulmuşsanız yaz sezonunda uygun fiyatlı tatil arayışına girerek kendinize dinlenme fırsatı yaratmak isteyebilirsiniz. Türkiye’nin birçok bölgesinde uygun fiyatlı tatil yapabileceğiniz yer vardır.

Türkiye’nin her yeri birbirinden güzel, her yeri dinlenebilmek için mükemmel mekânlara sahiptir. Akdeniz Bölgesi’nden Karadeniz Bölgesi’ne, Ege’den Marmara Bölgesi’ne kadar uygun fiyatlı birçok tatil seçeneği ile tatilin keyfini düşük maliyetlerle yakalayabilirsiniz. Peki, Türkiyede en ucuz tatil bölgeleri nelerdir? İşte detaylar!

Türkiyede En Ucuz Tatil

Türkiyede En Ucuz Tatil Bölgeleri

Henüz çok az kişi tarafından keşfedilmiş eşsiz doğaya kültürel güzelliklere sahip uygun fiyatlı tatil seçenekleri bulunuyor. Tatil yaparken daha ekonomik fiyatlarla tatil yapmak istiyorsanız her şey dâhil konsepti bulunan tatil seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Her şey dâhil konsepti sayesinde daha farklı masraflara girmeden uygun fiyatta ve daha uzun süre ile konaklama elde ederek iyi bir tatil geçirebilirsiniz.

Balıkesir Avşa Adası ucuz tatil bölgelerinden bir tanesidir. Avşa Adası’nın diğer ismi Türkeli Adası’dır. İstanbul’a yakın konumda yer alıyor ve ekonomik olması sebebiyle çok kez tercih ediliyor. İstanbulluların yanı sıra Türkiye’nin pek çok yerinden maddi olanaklarının daha uygun olması sebebiyle misafirler geliyor. Konum itibari ile Kapıdağ Yarımadası’nda ve Marmara Denizi güneybatısında yer alıyor. Feribot ulaşım ağını tercih edebilirim öp uzun sahillerin tadını çıkarabilirsiniz. Pırıl pırıl kumsalları ve sakin atmosferi ile ünlü. Çok az bir bütçe ile halk plajlarını girebilir, bisikletlerle doğa turlarına çıkabilir, su sporları aktiviteleri yapabilirsiniz.

İzmir Gümüldür ucuz tatil arayışında olanlar tercih ediyor. Şehir merkezine çok yakın olduğu için ulaşım gayet kolaydır. 7 kilometrelik sahil şeridi bulunuyor. Adnan Menderes havaalanına 35 kilometre mesafededir. Mavi bayraklı plajları vardır. Ucuz ancak oldukça lezzetli restoran seçenekleri bulunuyor.

Türkiyede En Ucuz Tatil

Pansiyon, apart otel ya da otel konaklaması yapabilirsiniz. Kehanet merkezi Klaros ve Deniz Pınarı görülmesi gereken yerlerdendir. İzmir Gümüldür tatilinize orman kampı seçeneği ile de yapabilirsiniz. Kocaman arazi üzerine kurulmuş olan 8 hektarlık orman içerisinde kamp yapabilirsiniz. Orman kampı içinde büfe soyunma kabinleri ve market vardır.

2 Günlük Tatil İçin Nereye Gidilir?

2 günlük tatil planı yapıyorsanız uygun fiyatlı seçeneklerden bir tanesi olan Balıkesir Marmara Adası’nı tercih edebilirsiniz. Yeşilin ve mavinin buluştuğu cennet Marmara Adası. İnce taneli kumları çarşaf gibi denizi sayesinde sakinlik içinde zaman geçirebilmeniz mümkün. Adaya deniz yolu ile ulaşmak istiyorsanız Erdek Tekirdağ Silivri ve İstanbul’dan kalkan feribotlara binebilirsiniz.

Ucu bucağı olmayan çam ormanları var. Marmara Adası içinde Çınarlı köyü, Asmalı Köyü, Manastır Köyü mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Türkiyede en ucuz tatil bölgeleri gündeme geldiğinde karşımıza farklı seçenekler çıkar.

Türkiye’de Ucuza Tatil Yapacağınız 4 Yer!

Gelibolu Güneyli Köyü; merkezden 10 kilometre uzaklıkta bulunan şirin bir tatil kasabasıdır. Ucuz pansiyon seçenekleri halk plajları uygun fiyatlı restoranları ile ünlüdür. İstanbul’a yaklaşık 3 saat uzaklıktadır. 400 metrelik sahil şeridi bulunuyor sığ bir denize sahiptir.

Türkiyede En Ucuz Tatil

Mersin Taşucu; her yıl uygun fiyatlı tatil yapmak isteyen kişilerin akınına uğruyor. Doğası ve temiz denizi ile ön plana çıkıyor. Şehir merkezine Mersin’e gelip Taşucu’na geçebilirsiniz. Sevimli bir liman kenti olan Taşucu, KKTC’ye açılan kapı konumunda.

Edirne Enez; tatlı su kaynakları pırıl pırıl kıyı şeridinde altın renkli kumsalları ve çeşitli balık türleri ile ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Meriç Nehri’nin Ege Denizi ile bulaşmış olduğu noktadan 25 metre yükseklikte kurulan sahil kasabasıdır. Türkiyede en ucuz tatil bölgeleri farklı alternatif seçeneklerinden oluşuyor.

Pamuklu Göl ve Gala Gölü; Enez’de bulunan göllerin toplanmış olduğu alan 480 kilometredir. Meriç Nehri’nin dökülmüş olduğu yerde sazlıklar ve büyüklü küçüklü göllerin meydana getirmiş olduğu Milli Park görülmeye değerdir. 20 balık türü karabatak pelikan gibi 140 adet tek kuş türü bulunuyor. Türkiyede en ucuz tatil yapmak için alternatif seçenekler bulunmaktadır.

İlgili Mesajlar

1 of 42

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir