Mobilya

Türkiye’nin En Büyük Mobilya Mağazası Nerede?

Türkiye’nin en büyük mobilya mağazası nerede? Ülkemizde mobilya sektörü gündeme geldiği zaman Bursa, Kayseri ve Ankara akla ilk gelen seçenekler arasında yer almaktadır. Özellikle geçmişten günümüze kadar uzanan süreç içerisinde ülkemizde mobilya sektörünün etkili bir düzeyde gelişim gösterdiği bilinmektedir. Peki, Türkiye’nin en büyük mobilya mağazası nerede? İşte bu soruya dair merak edilen ayrıntıların tamamı!

Ülkemizde son zamanlarda çok sayıda farklı mobilya mağazasının açıldığı bilinmektedir. Bu durumun oluşmasında mağazacılık sektörünün etkili bir düzeyde gelişim göstermesi etkili olmaktadır. Türkiye’deki en büyük mobilya mağazası gündeme geldiği zaman karşımıza ‘’Evimpark’’ adındaki bir mağaza çıkmaktadır. Karakardeşler aile şirketinin öncülüğünde kurulan bu mağazanın sloganı da zaten ‘’ Türkiye’nin en büyük mobilya mağazası’’ olarak hazırlanmış durumdadır.

Türkiye'nin En Büyük Mobilya Mağazası Nerede?

Evimpark ülkemizin gelişim gösteren şehirlerden birisi olan Aydın kentinde yer almaktadır. Sektöre ilk olarak halı satma işiyle başlayan firmanın daha sonraki süreçte hızlı bir gelişim sürecine girdiği bilinmektedir. Özellikle Aydın ve çevresinde kapsamlı bir şekilde hizmet sunan firmanın 1988 yılından bu yana sektörde yer alıyor olması, geniş kapsamlı bir hizmeti sunabilmesini de mümkün hale getirmektedir. Burada firmanın geniş kapsamlı ürün çeşitleriyle müşterilerin karşısına çıktığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Türkiye’nin en büyük mobilya mağazası olarak ünlenen Evimpark, İstikbal bayiliği başta olmak üzere pek çok farklı halı markasının da bayiliğini yapmaktadır. Birbirinden farklı markalara ev sahipliği yapan firmanın aynı zamanda uluslararası kalite standartlarında bir hizmeti sunmak konusunda iddialı bir konumda yer aldığı da bilinmektedir. Mobilya alışverişi konusunda Evimpark geniş kapsamlı ürün yelpazesi sunduğundan son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Türkiye’nin Mobilya Kenti Hangisidir?

Türkiye’nin en büyük mobilya mağazası Aydın kentinde olsa da ülkemizde mobilya denildiği zaman akla farklı kentler gelmektedir. Burada özellikle 3 farklı şehrin ön plana çıktığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Bunlar;

  • Kayseri
  • Ankara
  • Bursa

Olarak sıralanmaktadır. Kayseri kenti özellikle mobilya sektörü açısından son derece iddialı bir kent olarak karşımıza çıkmaktadır. Kayseri’nin son zamanlarda markalaşma konusunda kapsamlı bir çalışmaya imzasını attığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Burada fabrikasyon üretiminin de uluslararası kalite standartlarına uygun bir şekilde yapıldığı bilinmektedir.

Türkiye'nin En Büyük Mobilya Mağazası

Ankara’da son zamanlarda mobilya sektörü gündeme geldiği zaman akla ilk gelen şehirler arasında yer almaktadır. Özellikle Ankara Siteler ünü ülke geneline yayılan özel bir üretim merkezi olarak karşımıza çıkmaktadır. Sitelerdeki mobilya üretimi Kayseri’de olduğu gibi fabrikasyon olarak değil daha çok özel tasarım ürünler olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Dolayısıyla Ankara – Siteler her zaman mobilya sektörünün önemli bir merkezi olarak zihinlerde yer edinmektedir.

Bursa mobilya sektörünün ön planda yer aldığı bir kentimizdir. Özellikle Bursa – İnegöl mobilya sektörünün en temel merkezleri arasında yer almaktadır. İnegöl’ün özellikle mobilya ihracatı konusunda kapsamlı bir çalışmayı ortaya koyduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bir de İnegöl uluslararası fuar organizasyonlarına da ev sahipliği yaptığından mobilya sektörünün dışa açılan kapısı gibidir.

Türkiye'nin En Büyük Mobilya Mağazası Nerede?

Türkiye’de Başka Hangi Şehirlerde Mobilya Sektörü Var?

Türkiye’nin en büyük mobilya mağazası konusunda pek çok farklı kentten örnekler verebiliriz. Esasında mobilya sektörünün hemen her kentimizde son derece dinamik bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz.  Bu kapsamda özellikle İstanbul’un mobilya sektörü açısından oldukça iddialı bir şehir olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Masko olarak tanımlanan tam 778 mağazaya ev sahipliği yapan sanayi sitesi İstanbul’da kapsamlı bir şekilde hizmet sunan bir mobilya mağazası olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Burasının Ankara’nın Siteler bölgesini çağrıştığı da son zamanlarda sıklıkla konuşulan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Böylece Türkiye’nin en büyük mobilya mağazası konusuna kapsamlı bir şekilde yer vermiş olduk.

İlgili Mesajlar

1 of 4

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir