GenelFırsatlar

Yamaha Motosiklet Tarihi ve Modelleri

Yamaha Motosiklet, Temmuz 1955’te Yamaha Motor Co., Ltd. adıyla Japonya’da kuruldu. Şti’nin kurulmasıyla doğdu. Çok sayıda motosiklet üreticisinin hayatta kalma mücadelesi verdiği bir pazarda nispeten geç bir üreticidir. Yeni şirketler kuruluyor, diğerleri baş döndürücü oranlarda büyüyor ve bazıları sorun yaşıyor. Yamaha Motor’un tarihinde, bu mücadele ruhunun şirketi dünya pazarında en iyi olmayı hedefleyen mevcut küresel kurumsal yapısını benimsemeye zorladığını fark edeceksiniz.

Yamaha’nın İlk Motosikleti

Her şey, o zamanlar Nippon Gakki Company’nin (şimdi Yamaha Corporation) başkanı olan Genichi Kawakami’nin, ilk Yamaha motosikletini geliştirmek için metal uçak pervaneleri yapmak için kullanılan birkaç takım tezgahını devreye almasıyla başladı. İlk motosiklet olan YA-1, Japonca’da yusufçuk anlamına gelen “Aka-tombo” olarak adlandırıldı.

30 milyon yen başlangıç ​​sermayesi, 274 çalışanı ve ayda 200 motosiklet üretebilen iki adet tek katlı ahşap çerçeveli atölyesi ile bu genç ve deneyimsiz şirket, rakiplerine karşı koymaya cesaret ediyor ki bu bir nevi mücadeledir. Ruh Zorluk şirkettedir. Yamaha, YA-1’i Mt. O girdi ve Fuji tırmanma yarışmasını kazandı. Bundan sonra çalışanlarımız, takım ruhu içinde zaferleri ve yenilgileri paylaşarak bir meydan okumadan diğerine kararlı bir şekilde geçti.

1280px Yamaha YA 1 00

Yamaha R1

Motosikletçiler için 1998, uzun yıllar hatırlanacak bir yıldı. Çünkü o yıl Yamaha, son on yılın en iyi süper arabası olarak kabul edilen YZF-R1 modelini piyasaya sürdü. Safkan yarış motoru ve şasi teknolojisi ile R1, Yamaha’nın ilk ve her zaman “Kando” olan ürünler sunma taahhüdünü yeniden vurgular.

yamaha yzf r1

Yamaha’nın Ürün Çeşitlendirmesi

Yamaha’nın iki zamanlı motor teknolojisi konusundaki derin bilgisi, şirketin 1960 yılında dıştan takmalı deniz motoru pazarına girmesine yol açtı. 1970 yılında Yamaha, ilk 4 zamanlı motosikleti olan 650 cc XS-1’i tanıttı. 1970 ve 1980 yılları arasında şirket, arazi araçları, golf arabaları, jeneratörler ve endüstriyel robotlar dahil olmak üzere birçok yeni ürün geliştirmeye odaklandı. Bunu 1980 yılında yüksek performanslı otomotiv motorlarının ve deniz taşıtlarının geliştirilmesi izledi.

Yamaha YZF R1 silver grey.Wilt

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir